
Způsob pečení masa spolu s kořenovou zeleninou, cibulí a kořením je rozšířen po celém světě. U nás se takto upraveným pokrmům říká “na divoko”, nebo v případě kuřete “ala bažant”. Stejným způsobem můžete připravit i jiné části jehněčího, kůzlečího a třeba i skopového masa.
- Z česnekového čarování, bylinkové soli, trochy vody a oleje smíchejte výrazně slanou marinádu. Jehněčí kolínka nařízněte podél kosti a důkladně do nich připravenou marinádu vetřete. Do zářezu vložte čerstvé byliny.
- Do pečicí nádoby dejte drobně nakrájenou kořenovou zeleninu, cibuli, případně zbytek marinády, trochu podlijte bílým vínem a přidejte divoké koření. Na zeleninu položte připravené maso, přidejte máslo, a nádobu pečlivě přikryjte poklicí.
- Vše pečte velmi zvolna v troubě při teplotě 120 stupňů asi 2 hodiny. Za tu dobu by maso mělo být měkké. (Dejte pozor na příliš vysokou teplotu pečení. Vysušené maso není dobré, zvláště u mladé netučné svaloviny).
- Na závěr dopékejte maso již odkryté při teplotě 180 stupňů, přibližně 10 minut. Podávejte na teplých talířích s výpekem a patřičnou částí rozpečené zeleniny.